Dzień babci i dziadka u sądeckich baranków

Tym razem zaprosiliśmy babcie i dziadków, aby uczestniczyli we mszy świętej w ich intencji, z okazji zbliżających się ich świąt.

Podczas mszy odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, dzieci samodzielnie odpalały świece od paschału, a później już podczas spotkania rozmawialiśmy o symbolach tego sakramentu i dlaczego jest on tak dla nas Chrześcijan ważny. Przy tej okazji wspomnieliśmy o chrzcie Pana Jezusa w rzece Jordan i pozostałych “znakach” Bożych, czyli kolejnych sakramentach świętych.

Jako ochrzczone dzieci Boże mogliśmy naturalnie przejść do modlitwy Ojcze nasz, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dzieci zaprezentowały swoje interpretacje tej modlitwy i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, jak rozumieją poszczególne fragmenty.

Tym razem zorganizowaliśmy dłuższe spotkanie dla rodziców, podczas którego mogli podzielić się swoimi pomysłami oraz trudnościami, z jakimi się mierzą podczas tej drogi przygotowania do sakramentu I spowiedzi i I Komunii św. To był dobry czas wymiany myśli.

W drugiej części naszego spotkania kolejne rodzinki zaprezentowały swoje taśmy darów, a na koniec zrobiliśmy linię czasu, pierwszych 12 lat Pana Jezusa, w postaci scenek z podziałem na role.