Baranki z Katowic odwiedziły Korbielów!

Katowickie Baranki spędziły weekend w Korbielowie. To był owocny i dobry czas w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Piątkowy wieczór upłynął nam na rozmowach w gronie małżonków. Mówiliśmy o tym, czego oczekujemy po naszym spotkaniu.

Sobotnie przedpołudnie przepełnione było tematem talentów – zdolności, darów, które otrzymaliśmy od Boga. Białe rulony papieru nagle zaczęły się zapełniać. Dzieci z rodzicami odkrywały te duże i te najmniejsze dary. Zadanie sprawiło, że uzmysłowiliśmy sobie jak wiele mamy i jak dużo możemy dać drugiemu.

W kręgu rodziców dzieliliśmy się naszymi rozmyślaniami na temat rachunku sumienia i spowiedzi. Był również czas na krótki małżeński spacer, a także Mszę Św. i adorację.

W niedzielny poranek przenieśliśmy się do portugalskiej wsi. Na wzgórzu, wraz z Hiacyntą, Łucją i Franciszkiem, “spotkaliśmy” się z Matką Bożą. Poznawaliśmy tajemnice różańca. Udało nam się nawet zrobić krótkie scenki teatralne. Dzieci miały też okazję wykonać swój własny różaniec.

Barankowy czas zwieńczyliśmy wspólną Mszą Świętą.

Dziękujemy i do zobaczenia na naszej wspólnej “wędrówce”.