Żywy Kościół na Jamnej

Kolejne spotkanie grupy Baranków z Jamnej już za nami. W dniach 14-15.10 odbyły się rekolekcje w tym wspaniałym miejscu. Pod skrzydłami Asi oraz Ojca Grzegorza mogliśmy na nowo doświadczyć wspólnoty prawdziwego żywego Kościoła.

Rekolekcje rozpoczęły się mszą świętą w kościele Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, której przewodniczył o. Grzegorz Kluz. Po mszy świętej dzieci mogły zapoznać się z szatami i paramentami liturgicznymi, a także poznać zakrystię, zobaczyć z bliska ołtarz. Następnie rodziny barankowe spędzały wspólnie czas na poznawaniu i rysowaniu wnętrza i detali kościoła, a rysunki rodziców i dzieci zostaną umieszczone w pamiątkowym albumie, który sporządza każde dziecko przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

Po obiedzie wspólnie przeczytaliśmy przypowieść o talentach, aby potem szukać darów i talentów w nas. Długi rulon papieru, podzielony na fragmenty – każdy fragment należał do jednej Rodziny – posłużył jako przestrzeń do przekazania sobie wzajemnie zagadnienia – jakimi talentami dysponuje każdy członek rodziny – od najmniejszego do największego. Zadanie miało pokazać, iż każdy z nas ma jakiś konkretny talent, który otrzymał od Pana Boga, a talenty należy rozpoznawać, rozwijać i umieć się nimi dzielić z bliźnimi.

W tym dniu dzieci komunijne wraz z rodzicami uczestniczyły również w warsztatach lepienia z gliny. W ramach zajęć wykonano krzyże, które po wypaleniu staną się pamiątką Pierwszej Komunii Świętej.

Wieczorem odbyło się spotkanie rodziców z konferencją o. Grzegorza, której motywem przewodnim stała się, poruszana już tego dnia, przypowieść o talentach. Pan Bóg bowiem zna się na ekonomii i inwestuje wiele w każdego człowieka, licząc, iż inwestycja się zwróci 🙂 Sobotę rozpoczęliśmy jutrznią w kościele, a następnie mszą świętą. Podczas kazania dzieci mogły dowiedzieć się, dlaczego dominikanie są rycerzami Pana Jezusa, a także usłyszeć legendę o św. Dominiku przechadzającym się po niebie.  

Po śniadaniu, dzieci wraz z rodzicami udały się do pobliskiego ogrodu Ojca Pio, aby wspólnie, przy kole liturgicznym przybliżać tajemnice różańca świętego. Na zakończenie każda z rodzin miała za zadanie przedstawienie jednej sceny z wybranej tajemnicy różańcowej.

Kolejną niewątpliwą atrakcją było zaprezentowanie przez dzieci wykonanych własnoręcznie różańców.

Asia wytłumaczyła również, jak można wspomóc dzieci w głębszym zrozumieniu i poznaniu modlitwy Zdrowaś Mario.

Spotkanie wyjazdowe zakończyły warsztaty kaligrafii, dzieci wraz z Rodzicami mogły w skupieniu i ciszy, kaligrafować słowa, zwroty, a nawet całe zdania zaczerpnięte z Pisma Świętego.

Dziękujemy za wspólnie spędzony owocnie czas!

Już wkrótce kolejne spotkanie na Jamnej – tym razem na balu Wszystkich Świętych! Do zobaczenia!

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!