Z różańcem w ręku w Oświęcimiu!

Słoneczna październikowa sobota przywitała 11 rodzin zgromadzonych w Kościele św. Józefa w Oświęcimiu, które pragną rozpocząć przygotowania we wspólnocie Barankowej. Spotkanie rozpoczęliśmy przy Stole Eucharystycznym. Mszy Świętej przewodniczył opiekun grupy a także ksiądz Proboszcz Fryderyk Tarabuła. Do wszystkich dzieci zostało skierowane słowo dotyczącej modlitwy różańcowej. Ogromną ciekawostką okazało się poznanie różnych rodzajów różańców.

Każda rodzina ofiarowała różaniec dzieciom przygotowującym się do Komunii, które podczas Mszy zostały poświęcone.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do salki katechetycznej, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Przyszedł czas na poznanie się oraz rozpoczęcie części formacyjnej. Uwaga dzieci oraz rodziców została skupiona na kole liturgicznym. Miało także miejsce szczegółowe omówienie modlitwy “Zdrowaś Maryjo”. Dużo radości dla małych i dużych przyniosło odgrywanie scenek poświęconym tajemnicom Różańca Świętego.

Była także przestrzeń na rozmowę z rodzicami, która dotyczyła formalności związanych z przygotowaniami do sakramentu Komunii Świętej. W tym czasie dzieci pracowały z materiałem dotyczącym tajemnic Różańca Świętego. Minuty, godziny mijały bardzo szybko. Przyszedł czas na pożegnanie i niecierpliwe oczekiwanie kolejnego barankowego spotkania.