Wielkie Lekcje z historii dla ED – już 16 listopada w Domu Montessori!

Już 16 listopada 2022 roku w Domu Montessori w Koszarawie, odbędą się kolejne Wielkie Lekcje dla uczniów z edukacji domowej. Tym razem poprowadzi je dla Was nauczyciel i egzaminator historii i języka polskiego – Paweł Madaliński!

Przygotowaliśmy dla Was dwa tematy, które kierujemy do różnych grup wiekowych:

• O godzinie 15.00 zapraszamy uczniów klas 1-6 z rodzicami na Wielką Lekcję pt. Był sobie rycerz – kim był polski szlachcic?

U progu średniowiecza w Europie Zachodniej powstała grupa konnych jeźdźców zwanych rycerzami. Z czasem stan rycerski rozwinął się także w Królestwie Polskim, gdzie nie przestał istnieć wraz z końcem średniowiecza, lecz stał się fundamentem potężnego państwa, jakim była Rzeczpospolita. Gawęda o polskiej szlachcie.
  • O godzinie 17.00 zapraszamy uczniów klas 7-8 i licealistów na Wielką Lekcję pt. Szczęśliwy jak polski chłop? O poddaństwie i pańszczyźnie chłopów.

W powszechnej świadomości pańszczyzna była zinstytucjonalizowaną niesprawiedliwością, a relacje szlachcic- chłop opierały się o wyzysk tego drugiego. Czy w istocie tak było? Czym naprawdę była pańszczyzna? Jak układały się relację szlachty i włościan?

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy dwie grupy warsztatowe:

• Godzina 15.00. Grupa I: uczniowie klas 1-6 w edukacji domowej z rodzicami
  • Godzina 17.00. Grupa II: uczniowie klas 7-8 i liceum w edukacji domowej

Aby zgłosić się na Wielką Lekcję prowadzoną przez Pawła Madalińskiego, wystarczy, że napiszesz na adres [email protected], a w treści maila napiszesz imię i nazwisko ucznia oraz klasę, w której aktualnie się znajduje.

Do zobaczenia już 16 listopada w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142, piętro 2)!