Wielka Lekcja o pogodzie, czyli jak poznawać przyrodę poprzez eksperymenty. Część I – powietrze!

Zapraszamy serdecznie na pierwszą część z serii Wielkich Lekcji o pogodzie, którą poprowadzi dla uczniów z edukacji domowej Miłosz Barańczuk.

W formie wspólnych warsztatów przyrodniczych opartych na eksperymentach będziemy poznawali zagadnienia fizyczno-chemiczne związane ze składnikami pogody.

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie powietrzu.

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy powietrze coś waży? A jeśli tak, to dlaczego idzie czasami do góry? Skąd się bierze ciśnienie i czy możemy je jakoś poczuć? Dlaczego nasze babcie “czują złą pogodę w kościach” i czy ciśnienie może się zmieniać i dlaczego?  A może chcielibyście zbudować swój własny barometr ze słoika?

Jeśli tak to zapraszamy do zapisów na zbliżającą się Wielką Lekcję w Domu Montessori! 👋

Jak się zapisać?

Spotkanie odbędzie się w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142), 1 marca, o godzinie 15.00. Zakończenie przewidujemy na godzinę 17:30.

Zapraszamy uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej. Aby się zgłosić, wystarczy, że wyślesz maila na adres [email protected], a w treści maila napiszesz imię i nazwisko ucznia oraz klasę, w której aktualnie się znajduje. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Prowadzący już czeka na Wasze zgłoszenia!

Każdy z uczestników będzie poproszony o przywiezienie kompletu własnych materiałów do przeprowadzania eksperymentów oraz do budowy własnego barometru (wszystkie materiały dostępne we własnej kuchni oraz w najbliższym sklepie wielobranżowym) – lista materiałów zostanie wysłana mailem do osób zapisanych na warsztaty.

O cyklu spotkań:

Powyższa propozycja to część nowego cyklu warsztatów dla uczniów w każdym wieku, które mają inspirować do zadawania sobie pytań, poszukiwania odpowiedzi, zadziwiania się i zachwycania otaczającym światem, zaspokajania swojej ciekawości, porządkowania informacji… To także dobry czas na poznawanie siebie nawzajem.

Zobaczcie, jak wyglądały poprzednie zajęcia, które poświęciliśmy powstawaniu Wszechświata!

O kolejnych spotkaniach będziemy informować z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

Udostępnij: