Nauczyciel

w metodzie Montessori

Bezpłatny webinar, w trakcie którego dowiesz się wszystkiego,
co powinieneś wiedzieć będąc nauczycielem Montessori!

5 grudnia 2022, g. 20:00

Ola i Marcin Sawiccy

Ile to kosztuje?

Nic! Webinar jest bezpłatny

Webinar, na który Cię zapraszamy, dotyczył będzie praktycznych elementów pracy nauczyciela Montessori.

Opowiemy o stwarzaniu możliwości do rozwoju naszych uczniów, i o tym, ile powinniśmy zostawić im swobody, jednocześnie dbając i wspierając ich w wytrwałości w podejmowanych przez nich wyzwaniach.

Porozmawiamy również o materiałach rozwojowych (nazywanych pomocami Montessori). Czy więcej znaczy lepiej? Czy pomoc pomocy równa? Oraz zastanowimy się, dlaczego warto przygotowywać własne materiały do pracowni, w której pracujemy z dziećmi.

Na koniec zajmiemy się konsekwencją. Kiedy powinniśmy ją zachować? I czy są sytuacje, w których warto modyfikować nasze podejście do potrzeb i możliwości ucznia?

Kim są prowadzący?

Ola Sawicka

Nauczyciel Montessori, z dyplomem AMI (Assotiation Montessori International, 1993), z wieloletnią praktyką w szkołach Montessori w Warszawie, Krakowie oraz Beskidach. Studiowała nauczanie początkowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz Educational Policy and Administration na Uniwersytecie w Amsterdamie. Propagator pracy z dzieckiem metodą Montessori przez rodziców w edukacji domowej. Inicjator Montessori OPEN SPACE oraz wykorzystania idei montessoriańskiej w ramach przygotowań do I Komunii Świętej, w ramach grup BARANKÓW.

Marcin Sawicki

Nauczyciel Montessori posiadający dyplom AMI od roku 1995. Pracował jako nauczyciel nauczania początkowego, historii, podstaw przedsiębiorczości. Miał przyjemność współtworzyć szkoły Montessori w Warszawie, Krakowie i na Żywiecczyźnie. Współprowadzi zespół 16 szkół, pracowni Montessori dla uczniów ED i projektu dla licealistów – Montessori Open Space.

Kim są prowadzący?

Ola Sawicka

Marcin Sawicki

Dlaczego warto się zapisać?

Dzielimy się praktyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem prowadzenia szkół Montessori.

W kursach i webinarach, które prowadziliśmy do tej pory, wzięło udział kilka tysięcy osób.

W trakcie webinaru każdy z uczestników będzie mógł zadać wowolne pytanie prowadzącym!

Webinar, na który Cię zapraszamy jest bezpłatnym wydarzeniem!

Zapisując się na webinar otrzymasz dostęp do nagrania również po jego zakończeniu.

Wydarzenie odbywa się online, dzięki czemu możesz dołączyć z dowolnego miejsca na świecie!

Dodatkowo:

W trakcie webinaru opowiemy Ci o premierze rozwiązania, dzięki któremu staniesz się jeszcze lepszym nauczycielem Montessori!

Zapisz się na webinar!

Jesteśmy pewni, że będzie to bardzo dobrze spędzona godzina!

Chcesz więcej już teraz?

Od kilkunastu lat staramy się wspierać osoby zainteresowane metodą Montessori kursami, warsztatami i konsultacjami. Prowadzimy je zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym.

Nasze kursy koncentrują uwagę na pracy nauczyciela – zachęcamy do zmiany sposobu myślenia o edukacji i jednocześnie rozwoju metod pracy z dzieckiem. Stawiamy na rozwój własnej osobowości i umiejętności współpracy oraz poświęcamy szczególną uwagę na przygotowanie otoczenia, które stanowi bardzo ważny element w kształtowaniu przestrzeni uczącej.

To już ponad 20 lat z Montessori!

Nasza przygoda z Montessori rozpoczęła się w 1991 r., gdy pojechaliśmy na „weekend z Montessori” do szkoły w podwarszawskich Laskach. A potem do Kolonii, by zobaczyć jak pracuje nowatorska szkoła w modelu pure Montessori.

Luty 1991 rok, czwartkowy zimowy poranek, Bukowina Tatrzańska i długo wyczekiwany mróz, śnieg i słońce! Narty oparte w sionce u gazdy jeszcze nierozpakowane, od tygodnia wyczekujemy zmiany pogody. I ta trudna jak na tamten moment decyzja, dziś okazuje się kluczowa. Zostać do końca tygodnia i cieszyć się zimą czy wracać do Warszawy, aby przyjąć zaproszenie naszej Mamy na weekendowe spotkanie z metodą Montessori…?

Co jeszcze warto wiedzieć o metodzie Montessori?