Wakacyjny plener malarsko-rysunkowy w Krzyżowej

2-7 lipca 2023, Krzyżowa k. Żywca
Warsztaty dla dzieci i rodziców

Prowadząca: Joanna Pętkowska-Hankel

Zbliżają się wakacje!

Z radością zapraszamy Was na plener malarsko – rysunkowy, który poprowadzi dla całych rodzin Joanna Pętkowska-Hankel.

Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na papier. Codzienne rysowanie i malowanie w plenerze pozwoli uczestnikom poznać podstawowe zagadnienia związane z rysunkiem z natury, perspektywą i kompozycją. Równolegle będziemy ćwiczyć użycie techniki suchej (ołówek, kredka), jak i uczyć się malowania akwarelą.

Dla kogo

Wszystkie zagadnienia przedstawione będą na poziomie odpowiednim dla uczestników – warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia, prócz sporej dawki wiedzy i doświadczeń praktycznych, dostarczą wszystkim radości związanej z samodzielną twórczością, odnajdywaniem piękna przyrody i architektury, a przede  wszystkim z życzliwą, kreatywną atmosferą pracy.

Program ramowy

Rozpoczęcie warsztatów w niedzielę 2 lipca o godzinie 20:00, zakończenie w piątek 7 lipca w południe.

Codziennie:

• rano zajęcia rysunkowe w plenerze: ogród, łąka, strumień, pobliska architektura itp.,
  • po południu kontynuacja warsztatów dla chętnych,
  • o 20:30 spotkanie z rodzicami – rozmowy o rysunkach,
  • warsztaty o charakterze rodzinnym: rodzice sprawują opiekę nad dziećmi w trakcie rysowania i sami rysują,
  • w trakcie rysowania korekty prowadzącej,
  • przy złej pogodzie rysowanie we wnętrzu,
  • czas warsztatów uzależniony od chęci, możliwości i wytrwałości dzieci.

Potrzebne materiały

Materiały rysunkowe zapewnione są w kosztach warsztatów.

Materiały dodatkowe, które należy zabrać, wymienione są poniżej:

• lekka deska (podkładka pod papier) oraz uchwyty (klipsy) do papieru lub taśma klejąca papierowa,
  • składane krzesełko plenerowe,
  • kapelusz i okulary przeciwsłoneczne,
  • środki przeciw komarom i meszkom,
  • chusteczki higieniczne lub papier toaletowy,
  • puste opakowanie po spray’u do szyb lub kwiatów,
  • składane krzesełko plenerowe,
  • kapelusz i okulary przeciwsłoneczne,
  • środki przeciw komarom i meszkom,
  • chusteczki higieniczne lub papier toaletowy,
  • puste opakowanie po spray’u do szyb lub kwiatów.

Joanna Pętkowska-Hankel – prowadząca

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jestem doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW) oraz Technische Universität Berlin. Prowadzę zajęcia z Rysunku Odręcznego w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW.

Nauczaniem rysunku architektonicznego i malarstwa akwarelowego zajmuję się już od 15 lat. Od 2014 roku prowadzę rodzinne warsztaty rysunkowe w Krzyżowej. Należę do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2019 roku wydana została książka pt.: „Rysunek architektoniczny, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem” (Wydawnictwo Naukowe PWN), której jestem współautorką. Moje prace obejrzeć można na stronie.

Zapisy za warsztaty prosimy kierować drogą mailową na adres: [email protected].

Koszt warsztatów:

• 800 zł / osoba – dla rodzin ze szkół MMS,
  • 1100 zł / osoba – dla rodzin niemających dzieci w szkołach MMS.

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, materiały (prócz tych, wyszczególnionych powyżej) oraz nocleg w Domu Gościnnym U Sawickich (ul. Jana Pawła II 190, Krzyżowa).

Zobacz, jak było w poprzednich latach!