Tajniki kościoła w Borku Starym

28 stycznia Baranki Boreckie spotkały się w kościele o. Dominikanów. Rozpoczęliśmy tym razem kołem liturgicznym oraz rozmową z dziećmi o Bożym Narodzeniu, Chrzcie Pańskim oraz Ofiarowaniu Pańskim.
Następnie spotkaliśmy się przed kościołem, aby bliżej poznać ten Dom Boży. Rozpoczęliśmy od głównych drzwi, kruchty, a dalej rodzice stali się przewodnikami swoich dzieci. Przy dźwiękach chorałów gregoriańskich “dotykaliśmy” wnętrza różnymi zmysłami. Dzieci z zaciekawieniem zaglądały w różne zakamarki. To, co przyciągnęło naszą uwagę, rysowaliśmy z natury. To był dla rodziny piękny
czas skupienia i jedności.