Szlaki turystyczne, czyli kolejna Wielka Lekcja dla uczniów z edukacji domowej!

Czy jesteś miłośnikiem wędrówek po górskich szlakach? A może interesuje Cię, jak wygląda projektowanie nowych tras turystycznych?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie! W ramach Wielkiej Lekcji, które regularnie organizujemy dla uczniów z edukacji domowej w MMS, Jakub Nowak, nauczyciel i egzaminator z fizyki i matematyki, poprowadzi warsztaty poświęcone temu fascynującemu zagadnieniu.

Podczas warsztatów poznamy tajniki bezpiecznego wędrowania po szlakach, odkryjemy, jak fizyka i matematyka przyczyniają się do projektowania nowych tras, a także poznamy znaczenie kolorów szlaków i porównamy sposób znakowania dawniej i dziś.

Co więcej, będziemy mieć okazję przećwiczyć nasze zdolności znakarskie – Jakub Nowak poprowadzi krótkie warsztaty znakarskie, więc zabierz ze sobą fartuszek lub inne ubranie, którego nie będzie Ci szkoda pobrudzić farbą!

Zgłoś się do udziału w Wielkiej Lekcji, a na pewno nie pożałujesz!

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy dwie grupy warsztatowe:

• Godzina 17:00. Grupa I: uczniowie klas 4-7 SP edukacji domowej z rodzicami (limit miejsc z uwagi na specyfikę warsztatów to 20 osób – łącznie rodziców i uczniów. Jeden rodzic zabiera maksymalnie jedno lub dwójkę dzieci, starsze dzieci mogę ewentualnie uczestniczyć bez rodziców.)
  • Godzina 18:30. Grupa II: uczniowie klasy 8 SP  i LO edukacji domowej (limit miejsc 15 osób)

Spotkanie odbędzie się w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142), 1 lutego 2023 roku.

Aby zgłosić się na Wielką Lekcję prowadzoną przez Jakuba Nowaka, wystarczy, że napiszesz na adres [email protected], a w treści maila napiszesz imię i nazwisko ucznia oraz klasę, w której aktualnie się znajduje. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia 1 lutego w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142, piętro 2)!

O cyklu spotkań:

Powyższa propozycja to część nowego cyklu warsztatów dla uczniów w każdym wieku, które mają inspirować do zadawania sobie pytań, poszukiwania odpowiedzi, zadziwiania się i zachwycania otaczającym światem, zaspokajania swojej ciekawości, porządkowania informacji… To także dobry czas na poznawanie siebie nawzajem.

Zobaczcie, jak wyglądały jedne z poprzednich zajęć, w trakcie których Ewa Kaliszuk opowiadała o powstawaniu Wszechświata!

O kolejnych spotkaniach będziemy informować z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.