Spotkanie o teatrze antycznym i wpływie widowisk na tworzenie się fermentu społecznego

Listopadowy zjazd drugiej wrocławskiej grupy LED zaczął się przygotowanym specjalnie dla nas wykładem dr. hab. Piotra Rudzkiego – wykładowcy akademickiego, teatrologa, pasjonata łączenia nauk antropologicznych z rozważaniami o sztuce.

Słuchaliśmy o teatrze antycznym, o wpływie widowisk na tworzenie się fermentu społecznego oraz o znaczeniu rytuałów przejścia w kulturach świata i ich powiązaniu z teatrem.

Potem kontynuowaliśmy nasze herbaciane spotkania. Porównywaliśmy typy herbat, ich “kolory”, sposób przetworzenia, oksydacji. Ubijaliśmy matchę chasenem i oczywiście wszystkiego próbowaliśmy.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Architektury, by porozmawiać o rzemiośle związanym z budownictwem (jak zrobić witraż w weekend). Podczas dyskusji w naszej tajnej siedzibie podjęliśmy urbanistyczny trud zaprojektowania osiedla idealnego. To ostatecznie doprowadziło nas do dyskusji, czy zamykane osiedla są “gettami” np. ekonomicznymi, czy nie. Rozstaliśmy się głodni i bez wiążących rozstrzygnięć, zatem czekamy na grudzień!

Udostępnij: