Skarby w Opolu

Pierwsze spotkanie Opolskich Baranków było od razu dwudniowe (29.10-30.10), jak zaczynać – to z rozmachem! Dla nas to oczywiste, ale warto podkreślić, że podczas całego weekendu był z nami o. Jarek SJ.

Sobotę rozpoczęliśmy katechezą skupiającą się na Roku Liturgicznym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o cykliczności oraz o najważniejszych świętach i uroczystościach. Po katechezie i słodkiej przerwie wszyscy uczestnicy zebrali się na modlitwie różańcowej. Wielu z nas było wzruszonych pełną ufności modlitwą dzieci. Następnie Tomek i Ania (nasi fantastyczni Przewodnicy na Barankowej Drodze) zorganizowali dla nas podchody po mieście. Był to intensywny czas, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli w zupełnie nowy sposób przyglądali się Opolu. 

Po powrocie wciąż mogliśmy się poznawać i delektować tym, co dla wielu z nas jest bardzo ważne, czyli wspólnotą ludzi, którzy kierują się w życiu podobnymi wartościami i dla których wiara w Boga, jest fundamentem ich rodzin. Była wspólna kolacja, śpiew i zabawy, a także warsztaty z tworzenia różańców. Później dorośli zebrali się na adoracji Najświętszego Sakramentu, po której spotkali się, żeby jeszcze w spokojnej atmosferze porozmawiać o swoich sukcesach i trudnościach związanych z przeżywaniem wiary w rodzinie.

Niedzielę rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wzięliśmy udział w katechezie dotyczącej naszych skarbów. Mogliśmy sobie przypomnieć (a czasami dopiero odkryć), jak wieloma skarbami obdarował nas Bóg.

To były wspaniałe dwa dni, które nas zainspirowały do dalszego rozwoju i bardzo ubogaciły.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!