Licealisto!

Mamy dla Ciebie dwie propozycje!

Jesteś w wieku licealnym?

Uczysz się lub chciałbyś uczyć się w edukacji domowej?

Masz jednak poczucie, że samotna nauka tydzień w tydzień to nie to i chciałbyś czegoś więcej: regularnych spotkań z rówieśnikami, rozwijających dyskusji, ciekawych wycieczek? A może brak Ci motywacji do samodzielnej nauki? Koleżeńskiej kompanii, w której moglibyście się nawzajem inspirować?

Tak, dobrze trafiłeś.

Zapraszamy do grup LED i Montessori Open Space, innowacyjnych, darmowych inicjatyw adresowanych do młodzieży ciekawej świata, samodzielnej i pełnej pomysłów. Indywidualna nauka, spotkania grupowe w rówieśniczym gronie, opieka tutorska – to fundamenty, na których zbudowaliśmy nasze pomysły.

Czym to się różni?

Grupy LED:

Grupa mieszana wiekowo, składająca się z 12-15 licealistów

Regularne spotkania grupowe (ok. raz na dwa tygodnie)

Spotkania trwają ok. 6 godzin

Każdy licealista pracuje przez cały rok nad swoim projektem (projekt jest dowolny i ustalany wspólnie z tutorem)

Raz w miesiącu każdy licealista spotyka się z tutorem na godzinne spotkanie

W trakcie spotkań dyskutujemy, oglądamy filmy, poznajemy ciekawe osoby, poznajemy miasto poprzez wyjścia do muzeów itd.

Z uwagi na rzadsze spotkania - możliwość wybrania grupy, która najbardziej Ci odpowiada, a nie do której jest najłatwiej dojechać

Montessori Open Space:

Grupa mieszana wiekowo, składająca się z 8-15 licealistów

Codzienne spotkania, zawsze w tej samej przestrzeni, którą uczniowie współtworzą i za którą biorą odpowiedzialność

Spotkania trwają ok. 4 godzin

Przez większość czasu licealiści po prostu samodzielnie się uczą lub rozwijają swoje zainteresowania

Stały tutor dla każdej klasy poświęca czas każdemu z uczniów podążając za jego potrzebami

Pomysł przede wszystkim dla tych, którzy chcą się codziennie samemu uczyć pod okiem tutora i w grupie innych licealistów

Grupy LED

Matury… Choć dla wielu sa one finiszem edukacji i czasem podsumowań, dla nas okazały się początkiem czegoś nowego. To właśnie od maturzystów usłyszeliśmy przed kilkoma laty pewną refleksję – że ucząc się w edukacji domowej, brakowało im grupy ludzi pracujących podobnie, w której mogliby realizować swoje pasje i plany. Z tej refleksji, podszytej pewną tęsknotą, wyłoniły się z czasem grupy LED.

LED odpowiada na potrzebę kontaktu między licealistami. Daje będącym w edukacji domowej uczniom, rozsianym na co dzień po różnych zakątkach Polski, okazję do inspirujących spotkań w ramach odbywających się regularnie „zjazdów”. Tworzy przestrzeń do wzajemnej integracji i samorozwoju.

Od niesamowitej przygody dzieli Cię już tylko kilka kroków!

Rekrutacja do grup LED zakończyła się w dniu 7 czerwca. W pojedynczych grupach zostały jednak ostatnie wolne miejsca, dlatego jeśli czujesz, że chcesz być częścią grupy LED, to koniecznie wyślij swoje zgłoszenie – jest szansa, że znajdzie się wolne miejsce!

1. Wybierz grupę z mapy, którą znajdziesz poniżej.
2. Poznaj naszych tutorów, którzy nagrali kilka zdań od siebie.
3. Napisz kilka słów o sobie, czym się interesujesz, jak spędzasz wolny czas. Na rozmowę weź ze sobą coś, czym możesz się pochwalić – jakieś swoje dzieło, instrument, na którym potrafisz zagrać, coś, co może być punktem wyjścia do rozmowy o Twojej pasji!
4. Nie czekaj ze swoim zgłoszeniem na ostatni moment – termin nadsyłania zgłoszeń to 7 czerwca 2023, a liczba wolnych miejsc szybko się kończy!

*Pamiętaj, żeby dołączyć do LED lub Montessori Open Space musisz być zapisany/a do szkoły Montessori Mountain Schools.

LED Warszawa - tutorzy:

LED Wrocław - tutorzy:

LED Kraków - tutorzy:

LED Szczecin

LED Katowice:

Andrzej Horyza

Jolanta Wróblewska

Gabriel Gała
Katowice

Kacper Borkowski
Szczecin

Kinga Pukowska

Tobiasz Cieślak

Aleksandra Nowakowska

Julia Kern

Jacek Przeciszewski

Marcin Mińkowski

Montessori Open Space

Na początku było marzenie. O miejscu, w którym młodzież mogłaby na nowo zachwycić się codzienną nauką. Spędzić przyjemnie czas. Zachwycić się światem wokół i odkryć samych siebie.

Marzenie przerodziło się w pomysł. Pomysł – w plan. A z planu wzięło się Montessori Open Space, czyli alternatywa zarówno do tradycyjnej szkoły, jak i edukacji domowej.

To inicjatywa, która w swoim centrum stawia codzienne spotkania – w przeciwieństwie do rzadszych, bardziej „zjazdowych” grup LED. Zapraszamy uczniów do współtworzenia przestrzeni, w której będą bywali codziennie i w której będą mogli:

uczyć się tego, co w danej chwili uznają za ważne, ciekawe lub potrzebne,
• integrować się z rówieśnikami,
rozwijać się pod opieką tutora.

Od wspaniałej przestrzeni do nauki dzieli Cię już tylko kilka kroków!

Rekrutacja do Montessori Open Space zakończyła się w dniu 7 czerwca. W pojedynczych grupach zostały jednak ostatnie wolne miejsca, dlatego jeśli czujesz, że chcesz być częścią Montessori Open Space w Twojej okolicy, to koniecznie wyślij swoje zgłoszenie – jest szansa, że znajdzie się wolne miejsce!

1. Wybierz Montessori Open Space z mapy, którą znajdziesz poniżej
2. Poznaj tutora, który prowadzi wybrany Montessori Open Space
3. Napisz maila do wybranego tutora i umów się na rozmowę indywidualną
4. Nie czekaj ze swoim zgłoszeniem na ostatni moment – termin nadsyłania zgłoszeń to 7 czerwca 2023, a liczba wolnych miejsc szybko się kończy!

MOS Wrocław:

MOS Bielsko-Biała - tutorzy:

Bela Troszok (Krynicka)
Bielsko-Biała

Aleksandra Wiewióra
Bielkso-Biała

Mateusz Zabłocki
Bielsko-Biała

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!