Przypowieść o ziarnie – Baranki z Freta

Przypowieść o ziarnie – czy ziarno również nie mogłoby być postrzegane jako nasze zdolności, potencjał i dary, które otrzymaliśmy od Stwórcy; zaś gleba, na którą ziarno pada, jako nasze decyzje, które na co dzień podejmujemy w różnych okolicznościach?

Tajemnica – czym jest i dlaczego w modlitwie różańcowej mówimy właśnie o tajemnicach? Co to właściwie znaczy “rozważać tajemnice” i czy gdy modlimy się na Różańcu, musimy jednocześnie wymawiać słowa modlitwy i rozważać tajemnice? A czy można w ogóle modlić się w myślach?

Cóż by to było, gdybyśmy mieli taką możliwość i dodali do każdej z grup tajemnic różańcowych inne wydarzenia z historii Jezusa? Jakie by to były tajemnice…?

W ten weekend odpaliła warszawska grupa baranków ‘Freta 1’ – w miejscu zacnym i przepięknym, bo w w sanktuarium w Szymanowie. Jak to zwykle bywa na pierwszych spotkaniach zawiązujących się grup barankowych, sporo mówiliśmy o roku liturgicznym, rozpoznawaliśmy w rodzinach swoje dary, talenty i uzdolnienia, rozmawialiśmy o Różańcu. Nie zabrakło wieczornego spotkania zapoznawczo-integracyjnego, a na nim gitary, fletu i cymbałów

‘Wisienką na torcie’ były “krótkie porwania dzieci” dokonywane przez siostrę Donatę, która obwoziła dzieciaki meleksem po pięknym parku. Dzieci bynajmniej nie protestowały.
Z Bogiem i do następnego spotkania!