Podsumowanie kwartału u Sądeckich Baranków

Nasz barankowy rok przygotowań do I Spowiedzi i Komunii św. rozpoczęliśmy w październiku od spotkania wyjazdowego. Piękny weekend spędziliśmy w ośrodku Misji Afrykańskiej w Piwnicznej Zdrój. To był czas na zawiązanie wspólnoty, poznanie się i rozpoczęcie drogi do budowania relacji z Jezusem. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od przedstawienia koła liturgicznego, z jego poszczególnymi okresami. Był czas na robienie różańców i wspólną modlitwę przy pobliskiej kapliczce. Rodziny odegrały scenki z tajemnic różańca, a dzieci odegrały scenkę z objawień Matki Bożej w Fatimie.

Najważniejszym punktem było wprowadzenie rodzin do taśmy darów i talentów, gdzie miały czas na wspólne rodzinne popracowanie nad nią.

Jeden z księży zrobił dzieciom prezentację o misjach w Republice Konga, gdzie poznaliśmy dzień z życia jednego chłopca. To też się łączyło z tematem: czym jesteśmy obdarowani i jak łatwe życie mamy w porównaniu do dzieci w Afryce. To był też czas na porozmawianie o wdzięczności i jak ją możemy pielęgnować w codzienności.

Listopad to czas wspomnienia o bliskich, którzy odeszli od nas oraz o święcie Wszystkich Świętych. Po mszy mieliśmy czas na zapoznanie się z naszym kościołem, jego przestrzenią i poszczególnymi elementami. Dzieciom oczywiście najbardziej spodobało się wyjście na chór, gdzie mogły zajrzeć do wnętrza organów a na koniec zaśpiewać nasz Hymn Barankowy. Potem przeszliśmy do części rysowania wnętrza, a w tle wyciszały nas chorały gregoriańskie.

Na zakończenie naszego spotkania odbył się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Wszystkich Świętych – rodziny świetnie się spisały i przygotowały ciekawe przebrania.

Podczas grudniowego spotkania motywem przewodnim było Pismo Święte, kaligrafia, Adwent i Boże Narodzenie. Mszę św. rozpoczęliśmy od procesji z lampionami. Mogliśmy porozmawiać o symbolach adwentowych, które pojawiły się przy ołtarzu.

Dzieci dowiedziały się, że Biblia dzieli się na księgi Starego i Nowego Testamentu – rozłożyliśmy to na osi czasu, aby zobrazować upływ czasu aż do momentu kiedy my żyjemy.

Ojciec Bogdan przedstawił nam też ogromne znaczenie listów św. Pawła, który był kontynuatorem i edukatorem ewangelicznej misji Jezusa. Rodziny wyszukiwały poprzez sigla różnych fragmentów w Piśmie Świętym.

Po tym wstępie dzieci przeszły z wielką radością do kaligrafii i przepisywały imiona Boga, przy dźwiękach chorałów gregoriańskich. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się litery i teksty z Księgi Rodzaju z języka hebrajskiego.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!