Ostatnie spotkanie w Nowym Sączu

Ostatnie spotkanie Baranków z Nowego Sącza miało się odbyć w formie dwudniowego wyjazdu, który jednak z powodów od nas niezależnych skróciliśmy do jednodniowego spotkania.

Tym razem podczas mszy o. Bogdan bardzo ciekawie przeprowadził nas przez historię zbawienia – od plag egipskich, ucieczki z Egiptu, przejście przez Morze Czerwone, wędrówkę przez 40 lat do Ziemi Obiecanej, święto Paschy, aż po śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dzieci miały namiastkę zjedzenia przaśnych chlebów, które wcześniej zostały przygotowane.

Podczas mszy o. Bogdan poświęcił już wypalone krzyże, które robiliśmy na poprzednim spotkaniu.

Po mszy w salce przeszliśmy do omówienia Wielkiego Tygodnia – co się każdego dnia dzieje. Dzieci wykonały przez kalkę chustę św. Weroniki.
A na koniec odmówiliśmy wspólną drogę krzyżową, podczas której wykorzystaliśmy wcześniej namalowane przez rodziny obrazy na deskach.

Szybko ten czas minął i łezka się w oku kręci, że to już niebawem koniec, a tyle jeszcze tematów można by poruszyć!

Życzymy Wam radosnych i spokojnych Świąt, aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w Was to, co jeszcze uśpione i
ożywił to, co już martwe.
A światło Jego słowa prowadzi Was przez życie do wieczności.