O geometrii Kosmosu, czyli jak zrobić Wszechświat zabawkę?

Już 10 maja 2023 roku o godzinie 17:30, w Domu Montessori w Koszarawie, odbędzie się kolejna Wielka Lekcja dla uczniów z edukacji domowej.

Tym razem dedykujemy ją wyłącznie uczniom klasy 8 SP i licealistom z uwagi na konieczność pewnego przygotowania matematycznego i fizycznego.

Poprowadzi je dla Was nauczyciel i egzaminator z matematyki i fizyki – Jakub Nowak, który prowadził już dla Was spotkania z cyklu Wielkich Lekcji.

Temat: O geometrii Kosmosu, czyli jak zrobić Wszechświat zabawkę na lekcjach matematyki.

Czy Wszechświat, jaki obserwujemy, jest skończony? Jeśli tak to, co jest poza nim i w co on się rozszerza? Co wspólnego ma ilość materii w kosmosie z kształtem przestrzeni? O tym wszystkim spróbujemy porozmawiać podczas spotkania.

Zapisując się na Wielką Lekcję, wpisz swoje pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź podczas spotkania i porozmawiać o tym z prowadzącym.

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na Wielką Lekcję, która odbędzie się w dniu 10 maja w Domu Montessori w Koszarawie, prosimy o zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Do zobaczenia 10 maja, o godzinie 17:30, w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142, piętro 2)!

O cyklu spotkań:

Powyższa propozycja to część nowego cyklu warsztatów dla uczniów w każdym wieku, które mają inspirować do zadawania sobie pytań, poszukiwania odpowiedzi, zadziwiania się i zachwycania otaczającym światem, zaspokajania swojej ciekawości, porządkowania informacji… To także dobry czas na poznawanie siebie nawzajem.

Zobaczcie, jak wyglądały jedne z poprzednich zajęć, w trakcie których Ewa Kaliszuk opowiadała o powstawaniu Wszechświata!

O kolejnych spotkaniach będziemy informować z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.