Marcowy garniec Przecławia

W trakcie Akademii Odkrywców zgłębialiśmy tematy związane z powietrzem. Robiąc doświadczenia, obserwowaliśmy, jak ciepłe powietrze może powodować ruch oraz co powodują zmiany ciśnienia. Niestety musieliśmy też porozmawiać o tym, jak ludzie degradują ten zasób naturalny i czym wywołują zanieczyszczenia i smog.

Na zajęciach z języka niemieckiego poznaliśmy jak opowiedzieć o swojej rodzinie w tym języku. Niestety były to ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. Natomiast po zajęciach z języka angielskiego bardzo dobrze będziemy mogli zdać sprawę z wydarzeń podczas Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też angielskiej tradycji poszukiwania czekoladowych jajek od Easter Bunny.

W kuchni kończyliśmy nasze podróże po świecie, kosztując nachosów z różnymi dipami. Teraz tradycyjnie zabraliśmy się za cytrynową babkę. Wszystkie wypieki były przepyszne i własnoręcznie wykonane.

Podczas minionej sesji było już tak dużo egzaminów, że na zajęcia nie znaleźliśmy wolnej sali. Tym samym sekcja logicznego myślenia, zamiast grać w gry planszowe w sali, wyszła na miasto, rozwiązując zagadki podczas gry terenowej. Wielka zagdaka, bo tak nazywała się ta gra, polegała na rozwiązywaniu szyfru książkowego w określonych punktach. Zebrane informacje doprowadziły uczestników do słodkiego skarbu.

Udostępnij:

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!