Luty u Sądeckich Baranków

Zbliżamy się wielkimi krokami do to Tych ważnych dni, ale zanim to nastąpi, w lutym spotkaliśmy się, aby rozmawiać o tym, czym jest Sakrament Pokuty, jak do niego możemy się przygotować.

Podczas mszy św., o. Bogdan opowiedział, jak działa Łaska Boża, podczas sakramentu spowiedzi. Rozmawialiśmy o Jezusie Miłosiernym, z którym spotykamy się w konfesjonale. Dzieci były bardzo zainteresowane “szafami”, które stoją w naszym kościele i bardzo chciały zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj siedzi ksiądz.

W ramach uzupełnienia wcześniejszego spotkania o kościele, tym razem zajrzeliśmy do zakrystii-to zawsze intrygujące dla najmłodszych miejsce.

W dalszej części rozmawialiśmy o drogowskazach, jakie dał nam Bóg:

  • 10 Przykazań Bożych to przepis na szczęśliwe życie, wskazują nam drogę do Pana Boga,
  • Przykazanie Miłości to kolejna podpowiedź jak możemy działać z miłością do Boga i bliźniego,
  • Dla rodziców poruszyliśmy jeszcze nowe Jezusowe Przykazanie Miłości – to już kolejny poziom wtajemniczenia – “Miłujcie się wzajemnie jak Ja was umiłowałem” – to jest dopiero wyzwanie.

Tatusiowie odegrali scenkę z przypowieści o Miłosiernym Ojcu – rodziny dzieliły się tym, jak odbierają ten fragment Pisma św., wymieniali się swoimi doświadczeniami. Było to bardzo inspirujące.

Wspólnie układaliśmy poszerzoną taśmę darów – dzieciaki z zaangażowaniem przynosiły swoje akcesoria do poszczególnych części, a na koniec mogliśmy podziwiać czym zostaliśmy przez Boga obdarowani, ileż to piękna mamy w otaczającym nas świecie, a Sakrament Eucharystii to najwspanialszy DAR, w którym dzieciaki w pełni będą już mogły uczestniczyć od maja 🙂

Na zakończenie rodzinki podzieliły się jeszcze swoimi taśmami darów, które uzupełniały
przez ostatnie miesiące.

Udostępnij: