Luty czy mrozem, czy błotem stoi, w Przecławiu od ciekawych aktywności się roi

Kolorowy potwór to przyjazne stworzenie. Kolory są dla niego ważną informacją, co się dzieje. Gorzej, jeśli wszystkie barwy się pomieszają, wtedy nie wie, co robić. Czy pomożesz mu je uporządkować, tak żeby czuł się dobrze? W warsztatach psychologicznych jednocześnie mogli uczestniczyć rodzice i dzieci. Zajęcia były przeprowadzone z naszymi Paniami psycholożkami. Szykujemy już kolejne części, również dla starszych uczniów.

W końcu u nas też trochę przymroziło i nawet pewnego poranka zobaczyliśmy śnieg za oknami. Jednak zimowy las to niezwykłe miejsce, a uczestnicy zajęć leśnych mówią, że wytropili miejsce, gdzie po świętach odleciały renifery Świętego Mikołaja.

Na zajęciach z elektroniki, uczniowie programowali automatyczne szlabany reagujące na ruch pojazdu.

Co tu dużo mówić, śnieg był, ale się zmył 😉 Tak to już jest w Szczecinie. Dlatego sami zrobiliśmy śnieg na zajęciach. Udało się nawet ulepić bałwanka. A innym doświadczeniem tego dnia była obserwacja roztworów przesyconych i tworzących się w nich kryształów.

Mali artyści w tym tygodniu tworzyli różne prace: kolaże, wyklejanki z włóczki oraz uczyli się tańczyć.

Jak powstało życie na ziemi? Jak to się stało, że rośliny przetrwały? Opowiadaliśmy o epokach geologicznych i życiu różnych organizmów, jak wyginęły i dlaczego. Zrobiliśmy własne skamieliny i odciski skalne, a na koniec oglądaliśmy przez mikroskop najmniejsze organizmy. Na zajęciach było wiele ciekawostek i cennych informacji o życiu na ziemi.