Leśne przedszkole w Koszarawie (MMS)

Co się u nas dzieje?

Codziennie:

Ubieramy się stosownie do pory roku i wyruszamy w leśną przygodę. W momencie zakładania gumowych ubrań i kaloszy, dzieci czują już podekscytowanie nadchodzącymi nowymi wyzwaniami, które czekają nas w naszym “bukowym lesie”.

Nasze wędrówki odbywają się w różne ciekawe miejsca,  dzieci mają możliwość korzystania z  błotnej kuchni, która znajduje się obok szkoły. Tam przygotowują  przeróżne dania, przydatne składniki które wykorzystują to: piasek, liście, kamienie, szyszki oraz wszystko co dostępne jest w danej porze roku.

Okresowo/Sezonowo:

Oprócz aktywności w tym urokliwym miejscu, odkrywamy inne miejsca w okolicy, które zdobywamy poprzez krótkie wędrówki piesze. Dają nam poczucie niezależności i poczucie ogromnej wolności w przestrzeni.

Cotygodniowe wyprawy klas 1-3 w teren(do lasu, na łąkę, nad rzekę) to szansa na przeniesienie procesu edukacyjnego w miejsce bardziej przyjazne dla młodego człowieka. W otoczeniu przyrody,w ciszy i bez presji  swobodnie podejmujemy decyzje, planujemy działania, pokonujemy przeszkody oraz pracujemy indywidualnie lub w zespole, zgodnie z aktualnymi możliwościami czy potrzebami. Zajęcia w terenie pozwalają dzieciom lepiej poznać siebie oraz rówieśników, przez co stają się szansą do budowania trwałych, pełnych szacunku relacji.

Poznaj nas lepiej!

Zapewniamy dzieciom wolność, przestrzeń i piękne naturalne środowisko, w którym może być dzieckiem, biegać, huśtać się, budować szałasy, wspinać się, być kreatywne, wspierać naturalną ciekawość i zrozumienie świata przyrody, tworzyć i opowiadać historie, bawić się i odkrywać, doświadczając wszystkiego, co przyroda ma do zaoferowania. Każdego dnia odkrywamy coś nowego, uczymy się poprzez ciągle zmieniającą się aurę i pory roku.

A przede wszystkim w naszym leśnym raju uczymy się wszyscy szacunku do naszej przyrody.

Jesteśmy zgranym i wspierającym się zespołem, który dzielnie towarzyszy naszym dzieciom. Wszystkie realizujemy się jako mamy, i każda z nas pełni rolę  wychowawcy. Wnosimy w swoją pracę różnorodność wynikającą z naszych osobowości i predyspozycji. Zachwycamy się tutejszymi terenami i otaczającą przyrodą. 

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!