Kolejny wspaniały rok z Wami!

Nawet się człowiek nie obejrzał, a już mamy koniec roku szkolnego… Roku, który obfitował w spotkania, warsztaty i inne wydarzenia, których owoce będziemy zbierać jeszcze przez długi czas!

Zapraszamy Was do krótkiej wędrówki po roku szkolnym 2021/22 w Montessori Mountain Schools! Wędrówki, której sercem jesteście Wy, bo bez Was te wydarzenia nie miałyby sensu!

Zaczęliśmy od dużego wydarzenia, jakim był Zlot Edukacji Domowej w Książenicach, organizowany przez MMS Grodzisk Mazowiecki. Kolejne taki wydarzenie już niebawem, bo 3 września 2022 roku!

Zaraz po nim, żegnaliśmy lato również w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na lotnisku w Michałkowie MMS Ostrów Wielkopolski zorganizował kolejny zlot dla rodzin z ED!

Serię zlotów zakończyło wydarzenie w Koszarawie Bystrej, gdzie po pandemicznej przerwie odbył się kolejny Jesienny Zlot Edukacji Domowej! Kolejny zlot, to kolejna okazja do spotkań, a to właśnie one dają nam energię do działania na co dzień ❤️

Wystartowaliśmy z Kursem Montessori Online, którego stworzenie było dla nas ogromnym wyzwaniem. Zależało nam na stworzeniu kursu w formule online, który w jak najwierniejszy sposób będzie odzwierciedlał doświadczenie jego stacjonarnego odpowiednika. Wasze opinie utwierdzają nas w przekonaniu, że było warto!

Pozostając w temacie Montessori, znaleźliśmy miejsce i rozpoczęliśmy prace nad stworzeniem Domu Montessori, czyli innowacji pedagogicznej w Koszarawie Bystrej.

Jeszcze mocniej rozwijamy naszą leśną odnogę, w ramach której działa Szkoła Leśnej Edukacji. W tym roku przeprowadziliśmy cykl 4 spotkań, podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów zdobywali wiedzę, którą wykorzystują w swoich środowiskach. Cały cykl zakończył się Świętem Leśnej Edukacji w Krzyżówkach, które przyciągnęło rodziny z całej Polski!

Nie mogło być inaczej. W tym roku, tak samo jak w ubiegłych latach, zorganizowaliśmy warsztaty narciarskie, na które zjechaliście się z całej Polski, żeby pod okiem instruktorów z KS MMS Dendysski bezpiecznie poszusować na nartach i snowboardach. Przypominamy, że w najbliższą zimę zmienimy formułę warsztatów, tak, żeby mogło z nich skorzystać jeszcze więcej zainteresowanych!

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się kolejne rekolekcje kinowe w Żywcu, które poprowadził o. Tomasz Rojek. Dobrze było znowu w Waszym towarzystwie zasiąść w Kinie Janosik i wspólnie obejrzeć i podyskutować o filmach!

To był również kolejny rok niezwykle inspirującej pracy z licealistami z ED, którzy postanowili skorzystać z naszych dwóch propozycji: grup LED i Montessori Open Space. Nasi tutorzy mieli okazję do rozwijających spotkań i warsztatów, a licealiści z całej Polski brali udział w ciekawych spotkaniach.

Jednym z takich spotkań, były odwiedziny Marcina Popkiewicza w bielskim Montessori Open Space, podczas których licealiści mogli posłuchać o zmianach klimatycznych, zadać nurtujące pytania, a także pracować w grupach nad aktualnymi problemami ekologicznymi.

A to tylko namiastka tego, co wydarzyło się w tym roku. W każdej ze szkół odbywały się regularne zajęcia, pracownie i spotkania dla uczniów w każdym wieku (oraz rodziców). Prężnie rozwijał się nasz portal Edukacja: można inaczej, którego skład w ostatnim czasie powiększył się o kolejne osoby, a treści pokazujące, że edukacja może wyglądać inaczej, docierają do setek tysięcy osób, dzięki nowym kanałom, takim jak Instagram czy TikTok.

Rok tradycyjnie zakończyliśmy Wiosennym Zlotem Edukacji Domowej w Koszarawie…

Dziękujemy, że byliście z nami! Bez Was, wszystko to, co robimy, nie miałoby najmniejszego sensu. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych edukacyjnych przygód!

Spokojnych wakacji!

Udostępnij: