Kolejne spotkanie poznańskich Baranków było pełne zachwytów.

Najpierw pochyliliśmy się nad Obrazem Boga, jaki znajdujemy w Piśmie Świętym, aby odkryć, jakim wspaniałym i kochającym Ojcem jest nasz Bóg; zachwycić się tym jak cudownie się o nas troszczy i jakie bogactwo kryje w sobie Pismo Święte. Nasza relacja z Bogiem niewątpliwie ma związek z tym jak Go postrzegamy, dlatego tak ważne jest, aby ten obraz zawsze kochającego nas Ojca w sobie pielęgnować i do niego wracać.

Był czas, aby przypomnieć sobie, czym jest dla nas Wielki Post i jak możemy go przeżywać w rodzinach oraz co to znaczy modlić się i czy modlitwa zawsze musi przybierać formułę wyuczonych modlitw.

Czy nasze szczere słowa płynące prosto z serca z wiarą i ufnością wypowiadane do naszego Ojca nie są dla niego cenniejsze niż recytowane modlitewne regułki? Troje nas, troje WAS, Boże pobłogosław nas…

Na koniec udaliśmy się do kościoła, aby poznać wszystkie jego zakamarki i poczuć się w Domu Bożym jak w DOMU. Wsłuchując się w chorały gregoriańskie, kontemplowaliśmy to miejsce i chłonęliśmy je wszystkimi zmysłami. 

Chwała Panu za naszą Barankową wspólnotę i za ten czas.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!