Głogoczowsko-boreckie spotkanie

To marcowe spotkania było wyjątkowe. 18 marca do Baranków Boreckich przyjechały Baranki z Głogoczowa. Wspaniałe spotkanie dwóch grup. Dużo nas było. 

Rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele. Zaraz po Mszy św. wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową na boreckie dróżki. Każda rodzina przygotowała rozważanie i obraz na desce do jednej stacji. Dzieci dzielnie wytrzymały.

Po Drodze Krzyżowej była dłuższa przerwa na posiłek, herbatkę oraz kiermasz dla Frania Foremnego. Rodziny bardzo aktywnie włączyły się w kiermasz, było rękodzieło, domowe ciasta, ciasteczka, chleby, precle, dżemy i wiele innych.

Gdy wzmocniliśmy ciała, rozpoczęliśmy wzmacnianie ducha. Asia poprowadziła dla dwóch grup piękną katechezę DROGA IKONY. Słuchaliśmy jak i z czego powstaje ikona, jakie modlitwy odmawia się przy poszczególnych etapach. Jaki jest kanon kolorów do różnych ikon. Dzieci zmysłem węchu, dotyku i wzroku poznawały emulsje, pigmenty, złoto, bielidło, deski…

Po katechezie o ikonie Ela poprowadziła dla Baranków głogoczowskich katechezę o Piśmie Świętym. Rozmawialiśmy, o tym, co to za księga, jaki ma przekaz miłości Boga do człowieka, jak dzielimy Pismo św. Oglądaliśmy różne tłumaczenia Biblii, przedstawialiśmy scenki do wylosowanych sigli. Na koniec każdy wylosował sobie z koszyczka cytat z Biblii.

Sobotnie spotkanie to bardzo dobry czas. Dziękujemy grupie Asi Maćka, że przyjechali do nas kawał drogi.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!