Dywany na ściany!

Na ostatnim spotkaniu krakowskiej grupy LED, byliśmy na Wawelu i zwiedzaliśmy bardzo interesującą wystawę dywanów, które wisiały na ścianach. Chodzi oczywiście o arrasy. Wystawa była pełna ciekawych historii, opowieści, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak arrasy były tworzone no i oczywiście nie obyło się bez wszechobecnych drastycznych scen z krwiożerczymi stworzeniami.

Po wystawie zrobiliśmy sobie „piknik na kawałku przyjemnej zieleni” jak to określił nasz tutor (w rzeczywistości usiedliśmy na kamiennych ławkach).

Po wspaniałym pikniku popędziliśmy na kolejną wystawę. Dotyczyła ona Turcji, ale nie braliśmy w niej udziału w roli biernych obserwatorów. Otóż byliśmy tam w charakterze przedpremierowych gości i mieliśmy za zadanie pomóc w udoskonaleniu zajęć, które miały być prowadzone dla naszych rówieśników w niedalekiej przyszłości.

Na koniec, mieliśmy jeszcze małą dyskusję na temat wszystkich wystaw i mogliśmy zadać wszystkie nurtujące nas pytania, dotyczące zarówno wystawy jak i kwestii związanych z codziennością pracy w muzeum Panu Filipowi, który wspaniale się tego dnia nami zaopiekował. Dziękujemy!

Rozalia

Udostępnij: