Do Barankowej Rodziny dołącza grupa z Osieka!

W sobotę 14 października, dzieci z siedmiu rodzin wraz z rodzicami i rodzeństwem rozpoczęły, pod duszpasterską opieką księdza Przemka oraz przewodnictwem Magdy i Marcina, przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Nasz pierwszy barankowy zjazd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła, następnie udaliśmy się do domu parafialnego.


Spotkanie w październiku – miesiącu Różańca Świętego, przybliżyło dzieciom zarówno prostotę, jak i kompletność tej modlitwy. Podczas homilii, ksiądz Przemek zobrazował wszystkim poszczególne tajemnice Różańca, aby unaocznić, że modlitwa różańcowa pomaga rozważać życie Jezusa.


A każde “Zdrowaś Mario” jest niczym kwiat sprezentowany Matce Bożej. Dzieci podczas spotkania w domu parafialnym z entuzjazmem rozważały znaczenie słów tej modlitwy, a także, podzielone na grupy zmierzyły się z zadaniem zapamiętania tajemnic Różańca.


Osobnym formacyjnym punktem naszego barankowego dnia było przybliżenie dzieciom cykliczności Roku Liturgicznego, poznanie okresów, świąt, symboliki kolorów szat liturgicznych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem weszły w świat liturgii, zaprezentowany im kolorowo i z rozmachem przez Magdę i Marcina. Bóg zapłać 🙂

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!