Czas wzrostu w Konstancinie – Jeziornej

Spotkanie w Konstancinie – Jeziornej w styczniu rozpoczęło się od przypomnienia zebranym podziału Roku Liturgicznego na poszczególne okresy z przypisanymi do nich kolorami. Odnaleźliśmy się już w pierwszym “wycinku” koloru zielonego – a od naszego ostatniego spotkania minął kolor różowy – niedziela Gaudete, która nastąpiła po naszym ostatnim spotkaniu, fioletowym – czyli końcówce Adwentu i białym, który nastał od Bożego Narodzenia do Niedzieli Chrztu Pańskiego. Krótkie wprowadzenie do spotkania miał też ksiądz proboszcz Marcin, który przytoczył bajkę: głos muszli. Po mszy rodzice udali się z księdzem do salki, gdzie wysłuchali nauki o znaczeniu sakramentu chrztu.

Dzieci w tym czasie charakteryzowały się do scenek z życia dzieciństwa Pana Jezusa. Następnie rodzice odczytywali wybrane fragmenty ewangelii opisujące narodziny i dzieciństwo Pana Jezusa i wspólnie z dziećmi odgrywali sceny zwiastowania, narodzin, ofiarowania, objawienia, odnalezienia Pana Jezusa w świątyni.

Ostatnia część to spotkanie w salce, gdzie prowadzący przygotowali różne wydania Pisma Świętego, także np. stosowanego w obrządku prawosławnym. Następnie na zaznaczonej osi czasu określiliśmy wydarzenia opisane w Piśmie Świętym – od stworzenia świata, przez czas działalności Pana Jezusa, czasy współczesne oraz koniec świata opisany w Apokalipsie.

Spotkanie zakończyła wspólna dyskusja, gdzie można było podzielić się swoimi doświadczeniami z osobistym spotkaniem z Pismem Świętym.