Boreckie baranki w Heluszu

Nasz Barankowy weekend rozpoczęliśmy w piątek 3 listopada Mszą Świętą, na której o. Grzegorz rozmawiał z dziećmi o świętości. Opowiedział nam, że Jezus zaprasza nas do niesienia z nim jarzma, bo tylko w parze z Nim nasze troski życia stają się lżejsze.

W piątkowy wieczór spotkali się sami rodzice z o. Grzegorzem, który przybliżył nam różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną i mówił o tożsamości kobiety i mężczyzny. Spontanicznie też pojawił się temat stawiania granic w wychowaniu. Sobota była dniem bogatym w spotkania; nie tylko katechetyczne, ale też te w kuluarach.

Na pierwszej katechezie rozważaliśmy “Przypowieść o talentach” jako punkt wyjścia do Rachunku Sumienia. Odkrywaliśmy talenty w naszym życiu, w szerokim rozumieniu obdarowania przez Boga. Zakończeniem tego spotkania było wykonanie rodzinnej taśmy darów. Powstały piękne plakaty.

Na Mszy świętej o. Grzegorz rozmawiał z dziećmi o największym darze, jakim jest Chrzest Św. jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga i mamy być do Niego podobni. Drugie spotkanie było o naszych świętych Patronach. Dzieci przygotowały wcześniej w domu plakaty patronów i przybliżały nam ich na spotkaniu, wskazując na ich szczególne cechy/talenty.

Zauważyliśmy, że każdy z nas może zostać świętym. Pan Bóg zaprasza każdego, a nie tylko szczególnie uzdolnione osoby. 

Ostatnie spotkanie w tym dniu to był zachwyt nad Taśmą Darów Bożych; nad tym, że w każdej rzeczy możemy zobaczyć Boży Dar. Dzieci każdym zmysłem poznawały dary Stwórcy, które dzięki talentom człowiek może przetwarzać. Kosztowaliśmy rodzynki, orzechy, czekoladę, pyłek pszczeli i wąchaliśmy różne przyprawy ziołowe. Dotykaliśmy wyrobów z gliny, z bawełny, wełny, świecy woskowej. Wieczór zakończyło spotkanie o Talentach dla rodziców.

Niedziela była dniem, w którym omówiliśmy na katechezie Mszę Św. weszliśmy w głębię Tego daru.

To był bardzo dobry czas integracji rodzin, wielu rozmów i dzielenia się sobą. Do tego Panie w kuchni raczyły nas pysznymi posiłkami i pieczonym przez siebie chlebem.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!