Baranki z Osieka w Harmężach

Na drugi zjazd naszej Grupy Barankowej z Osieka wybraliśmy się do Harmęży, a konkretnie do domu rekolekcyjnego Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego, aby spędzić praktycznie cały weekend na formacji i integracji. Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją, następnie na spotkaniu pod przewodnictwem Magdy i Marcina razem z dziećmi rozmawialiśmy o darach Ducha Świętego. Później dołączył do nas ksiądz Przemek i w kaplicy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po jej zakończeniu dzieci udały się już do łóżek, a ojcowie… na kolejne spotkanie, aby tym razem porozmawiać o roli taty w rodzinie.

Sobota była jeszcze bardziej intensywna; po śniadaniu rodziny prezentowały historie i atrybuty związane ze „Świętym/ą”, z którym/ą się utożsamiają, co później ułatwiło graficzne przedstawienie cech, które ich charakteryzowały. Po obiedzie dzieci skorzystały z pięknej pogody, a rodzice mogli w tym czasie podyskutować na temat wpływu wzajemnych relacji małżeńskich na szczęśliwy rozwój dzieci, a następnie rozważać przypowieść o synu marnotrawnym. Po kolacji znów wszyscy wzięli udział we Mszy świętej, po której nastąpiła trwająca do północy adoracja Pana Jezusa.

Ostatniego dnia rano na dzieci czekała niespodzianka, ponieważ rodzice wcielili się w role aktorów, przedstawiając sceny z omawianej wcześniej przypowieści o synu marnotrawnym. Później stworzyliśmy rodzinne linie dobra, prezentując swoje największe talenty, co później pomoże dzieciom w przygotowaniu do spowiedzi świętej. Wspólnie przeżywany czas zakończyła najpierw Msza Święta, a następnie pyszny obiad. Do domów wracaliśmy pełni przekonania, że to spotkanie przyniesie wiele dobrych owoców, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców!

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!