Adwentowe Słowo w Nowym Sączu

Rozpoczęliśmy mszę św. w kościele procesją z lampionami, nawiązując do obecnego czasu w Kościele. Ojciec Bogdan poświęcił przyniesione przez dzieci różańce. Po mszy dzieci oglądały co nowego pojawiło się przy ołtarzu – zmiana kolorów, 4 świece w wieńcu adwentowym i świeca roratka, czyli symbole Adwentu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia do najwspanialszej księgi, jaką jest Biblia, począwszy od rysu historycznego, przez to, jak możemy na nią spojrzeć jako list Pana Boga do nas, wszystkich tu na Ziemi.

Rozmawialiśmy o tym, gdzie się znajdują najstarsze fragmenty Pisma Świętego, jak dawniej było przepisywane przez mnichów, skrybów, ile czasu to trwało, na czym było pisane i czym oraz jak jest zbudowane. Ojciec Bogdan pokazał starą księgę z czarno-białymi rycinami i przeczytał nam fragment Pisma św. w języku włoskim. Mieliśmy też fragmenty z Księgi Rodzaju w języku hebrajskim, które dzieciaki bardzo chętnie wykorzystały w dalszej części naszego spotkania. 

Dzieci dowiedziały się, że Biblia dzieli się na księgi Starego i Nowego Testamentu – rozłożyliśmy to na osi czasu, aby zobrazować upływ czasu aż do momentu, kiedy my żyjemy. Ojciec Bogdan przedstawił nam też ogromne znaczenie listów św. Pawła, który był kontynuatorem i edukatorem ewangelicznej misji Jezusa.

Rodziny wyszukiwały poprzez sigla różnych fragmentów w Piśmie Świętym.

Po tym wstępie dzieci przeszły z wielką radością do kaligrafii i przepisywały imiona Boga, przy dźwiękach chorałów gregoriańskich oraz niektóre jej fragmenty. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się litery z języka hebrajskiego.

Podczas przerwy obiadowo-kawowej był czas na luźne rozmowy i integrację rodzin. 

Pod koniec pozostał nam czas przy kole liturgicznym, gdzie rozmawialiśmy o Adwencie, znaczeniu poszczególnych świec w wieńcu adwentowym, o różowym ornacie i świecy podczas 3 niedzieli Adwentu.  Na zakończenie dwie rodziny zaprezentowały swoje taśmy darów i talentów, nad którymi pracowały przez ostatni czas. Jedna rodzinka miała nie lada wyzwanie, aby na takiej taśmie zmieścić całą swoją radosną i kochającą się 12-osobową ekipę 🙂

Pozdrawiamy ciepło i już życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla całej rodziny Baranków 🙂

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!